Seniorzy

Samoobrona dla Seniorów

samoobrona dla seniorówZAJĘCIA BEZPŁATNE
Samoobrona dla Seniorów, (wcześniej Stara Szkoła),  to program ćwiczeń opracowany na potrzeby osób w wieku 55 i więcej lat. Opracowany przez Fundację Kultury i Sportu Bach Long jest realizowany dzięki współpracy z Centrum Kultury Wilanów. Łączymy w nim zajęcia z praktycznej samoobrony z relaksacyjnymi elementami Tai Chi.

Zajęcia trwają godzinę i podzielone są na 2 części:

 

Praktyczna samoobrona dla Seniorów.

Specjalnie opracowany program dla osób nie ćwiczących nigdy sztuk walki. Proste zachowania i reakcje w sytuacji zagrożenia, łatwe i skuteczne techniki. W programie uwzględniliśmy techniki z użyciem przedmiotów codziennego użytku, jak klucze, laski, parasolki. Techniki opieramy na elementach Ju Jitsu i Kempo Tai Jutsu
Zajęcia prowadzone są na wesoło i dopasowane do możliwości fizycznych ćwiczących osób.

Tai Chi dla Seniorów

Viet Tai Chi to połączenie lekkiej wietnamskiej gimnastyki z technikami oddechowymi i innymi sposobami kumulowania energii wewnętrznej. Sztuka oddychania w której miękkie i spokojne ruchy dają szansę na aktywność fizyczną osobom w każdym wieku.
Trening Tai Chi pomaga zredukować stres, poprawić sprawność fizyczną, zachować zdrowie.Ćwiczenia wzmacniają fizycznie i psychicznie a osiągnięty spokój wewnętrzny pomaga w stawianiu czoła codziennym problemom.

Zajęcia prowadzi Ryszard Jóźwiak

W roku 2023 zajęcia w sali  odbywają się do 29.04 i planujemy je wznowić 7.10.2023 roku.
W międzyczasie zapraszamy na bezpłatne zajęcia plenerowe Tai Chi zgodnie z grafikiem.

Aktualny grafik zajęć >>

zapisz się mailowo  –  info@instytutsztukwalki.pl


Organizator: Fundacja Kultury i Sportu Bach Long oraz Centrum Kultury Wilanów.