Kempo Tai Jutsu – praktyczna samoobrona

samoobrona dla młodzieżyKEMPO TAI JUTSU – skuteczna samoobrona dla młodzieży i dorosłych.

To stosunkowo młoda sztuka walki, powstała w latach 90-tych, opierająca się na najskuteczniejszych elementach Ju Jitsu, Viet Vo Dao, Combat. Zawierająca też podstawowe elementy  boksu i zapasów.

Głównym jej celem nauki Kempo Tai Jutsu jest nauka skutecznej i prostej samoobrony, dostosowanej zarówno dla ludzi silnych fizycznie jak i słabszych, których tężyzna fizyczna i sprawność pozostawia wiele do życzenia. Dedykowane jest dla dorosłych i młodzieży od lat 15.

Co wyróżnia Kempo Tai Jutsu od innych sztuk walki?

  • prostota i skuteczność
  • dopasowanie technik do możliwości fizycznych ćwiczącego
  • uwzględnianie aspektów prawnych w zakresie nieprzekraczania granic tzw. “obrony koniecznej”.

W Kempo Tai Jutsu wykorzystuje się  uderzenia i kopnięcia atemi (ataki na punkty witalne), dźwignie, rzuty, obalenia i duszenia. Ponadto techniki kobudo (z użyciem różnej długości kijów i pałek).
Duży nacisk kładzie się na inwencję własną ćwiczącego i dopasowanie strategii walki do jego możliwości fizycznych takich jak wzrost, waga, szybkość, siła, mocniejsze i słabsze strony.
W odróżnieniu od klasycznych stylów jak Karate, Taekwon-do, czy Kung Fu, kładziemy nacisk na skuteczność technik  Adepci Kempo o wiele szybciej potrafią w praktyce zastosować wyuczone kombinacje. Ćwiczymy na różnego rodzaju podłożach, w różnych typach odzieży i obuwia. Treningi odbywają się zaróno na sali treningowej jak i w plenerze – także zimą. W warunkach plenerowych pokazujemy, że część tradycyjnych technik (np. Karate) nie ma racji bytu w warunkach innych niż sala treningowa.

W programie uwzględnia się perfekcyjną znajomość kilku technik obrony i ataku i zastosowanie ich w realnym użyciu.
Uczeń sam tworzy optymalny dla siebie styl samoobrony,  przy wydatnej pomocy instruktora.
Duży nacisk kładzie się na psychikę ćwiczącego – pozbycie się lęku w czasie walki, motywacja do treningu i samodoskonalenie.
Ćwiczona jest także taktyka walki, umiejętność przewidywania zagrożenia jemu zapobieganie.

Kempo Tai Jutsu jest dość młodą sztuką walki, której program opracowany został przez shihan Ryszarda Jóźwiaka na początku lat 90-tych.Szkoła jest konglomeratem kilku stylów a jej elementy  i różne koncepcje techniczne zostały zapożyczone m.in. z:

Shorinji Kempo – techniki atemi (ataki na punkty witalne) i bloki. samoobrona wilanów
Jiu Jitsu (wg. systemu WJJKO) – rzuty i dźwignie, techniki walki z bronią – tonfa, kama, bo, jo, bokken.
Jukado -dźwignie, techniki samoobrony, techniki Yawary i Tambo, ćwiczenia
oddechowe i relaksacyjne
Ka Ju Ken Bo – ogólna koncepcja walki, metodyka treningu.

Warunkiem uczestnictwa w.w. zajęciach jest zapoznanie się i akceptacja  Regulaminu Zajęć, oraz wniesienie stosownych opłat na konto organizatora zajęć. Szczegóły w Grafiku.

Aktualny grafik zajęć

zapisz się mailowo  –  info@instytutsztukwalki.pl